בטאי צ'י - Liu He Ba Fa המתרגל אינו נעול בתוך פעולה או מחשבה מסוימת אלא מסוגל להשתנות בהתאם לסיטואציה

תפיסה זו עומדת בבסיס הגדרת המונח "זרימה"
סוד השיטה טמון בשינוי המתמיד וביכולת לזרום עם יריבך (מצבים שונים ואתגרים שונים) תוך שימוש בכמות האנרגיה המינימאלית הנדרשת בכדי לעשות כן.

אחת מאסטרטגיות השיטה היא במיקום הנכון של הגוף (כמו גם הפנים והנפש)  ביחס לעצמו וליריב דרך שיווי משקל, כוח פנימי, אינטואיציה ועימוד חלקי הגוף השונים (חיצוניים ופנימיים)

עקרונות ה- LHBF מתייחסים לאבני הבניין הבסיסיות ביותר של התנועה האנושית, הפיזית והמופשטת כאחת. ה"פירוק לגורמים" מאפשר למתרגל להרכיב לאחר מכן את הקשת המלאה של התנועה ולהימצא בהשתנות מתמדת, וכן יוצר מרחב פנימי מנטאלי (ואנרגטי) המאפשר להגיב לשינויים המתרחשים בסביבה ולעבור טרנספורמציה

LHBF מכילה בבסיסה גוף ידע רחב היקף וייחודי לגבי אופן עימוד המפרקים בגוף והזזתם. העיקרון הוא שכל מפרק ומפרק  מסוגל לנוע בצורה רב מימדית ובאופן עצמאי והפוך לתנועת המפרקים הסמוכים לו. כל המפרקים מתחילים ומסיימים יחד את התנועה, והפיתול שנוצר מחבר את הגוף ומביא אותו לנוע כיחידה אחת.
הרושם המתקבל הוא של גל או נחשול מתנפץ, תוך שינויי קצב.

הפיתול משחרר את המתרגל מהצורך להפעיל כוח, במקום זאת הוא מלמד כיצד לשתף את כל רקמות הגוף בפעילות (לרבות עמוד השדרה והאיברים הפנימיים), ויש לו השלכות מרחיקות לכת על הבריאות, היציבה והסירקולציה של הצ’י.     

ידע זה מאפשר תנועה שאינה נעולה בתבניות, מה שמסייע ללוחם להסתיר את כוונותיו ולהפוך לבלתי צפוי. הפיתול והעימוד הנכונים של מפרקי הגוף מייצרים כוח רב גם מטווח אפסי ממש, ללא צורך בתנופה או הכנה.

טאי צ'י Liu He Ba Fa טומנת בחובה מעל ל- 700 תנועות, אפליקציות ושימושים ישימים שונים.  המדובר באומנות אסטרטגית שלמה כוללת ומלאה, אשר שרדה לאורך תקופה ממושכת, בה מושם הדגש על פיתוח הרוח, הנפש והגוף וכן שמירה על 
בריאות ואריכות ימים.

קישורים:
 

אתר האינטרנט של סיפו קאם טונג - http://www.liuhebafa.com.hk

http://www.tai-chi.com/taichi_info.php - The International Magazine of T'ai Chi Chu'an

 

על השיטה - LiuHeBaFa Tai Chi

המרכז לאומנות טאי צ'י - Liu He Ba Fa

זורם כמים, עוצמתי כגלי הים

טאי צ'י-Liu He Ba Fa

אומנות לחימה סינית עתיקה

 

חיבור מרתק בין עקרונות הקונג פו, הרפואה הסינית והטאואיזם. פיתוח איזון וחוסן פנימי, זריזות וקואורדינציה

 

לריכוז פנימי, למודעות אישית, לשליטה והכרת הגוף

טל: 054-9990704

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

צרו קשר

המרכז לאומנויות טאי צ'י - Liu He Ba Fa

054-9990704